Drukuj

DSC 0795

14 czerwca br. młodzi piłkarze ręczni z klasy VI b rozegrali swój ostatni turniej wieńczący bardzo udany sezon 2018/2019. Był to memoriałowy turniej upamiętniający wieluńskiego trenera i działacza – Dariusza Torchałę. W turnieju oprócz ostrowian wzięły udział drużyny z Opola i Wielunia. Każdy zespół miał do rozegrania pięć meczów. Nasi chłopcy zaprezentowali się znakomicie, zajmując drugie miejsce. O pierwszym miejscu decydował ostatni mecz, w którym UKS „Batory” zmierzył się z MKS Wieluń. I jak można było przypuszczać pojedynek był bardzo zacięty, jednak lepszą skuteczność zaprezentowali gospodarze i to oni cieszyli się z pierwszego miejsca.

Na słowa uznania zasługuje cały zespół z ostrowskiej „Jedenastki”, a szczególnie Michał Mikołajczyk, który odebrał statuetkę jako Najlepszy Bramkarz turnieju oraz Karol Ibron jako Najlepszy Zawodnik UKS „Batory”.

Skład zespołu: Tobiasz Dryjański, Dawid Frankowski, Karol Ibron, Aleksander Janoś, Damian Jasiński, Piotr Kałużny, Oskar Lizakowski, Michał Mikołajczyk, Mateusz Świtała, Patryk Zaremba. Trener: Krzysztof Kaźmierowski.

Udział w tym turnieju, a tym samym zdobycie następnych doświadczeń sportowych, był możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Klasyfikacja końcowa:

I m. MKS Wieluń,

II m. UKS „Batory” Ostrów Wielkopolski,

III m. MKS Wieluń dziewczyny,

IV m. UKS „Orzeł” Opole I,

V m. UKS „Orzeł” Opole II,

VI m. MKS Wieluń rocz. 2005.