Zewnętrzna siłownia w naszej szkole? To możliwe ...

obo1

 
Głosujemy na zadanie edukacyjne nr 2, czyli "Budowa minisiłowni zewnętrznej przy SP 11".
Do głosowania uprawnione są również dzieci.
Zdrowie i aktywność fizyczna to nasz cel!
 
Prosimy o poparcie w OBO oprócz naszego szkolnego również zadań zgłoszonych do realizacji na terenie osiedla nr 10 "Parcele Zacharzewskie" :
- duży nr 6
- mały nr 31
Nasze zadanie będzie również promowane przez mieszkańców osiedla.
Razem możemy uzyskać jeszcze więcej głosów!
 
obo2

Smacznie, zdrowo, kolorowo!

2 wwwW ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” uczniowie klasy Ic od października realizują szereg działań związanych z zasadami zdrowego odżywiania. W związku z tym wychowawczyni przeprowadziła z dziećmi krótką pogadankę na temat zawartości ich „śniadaniówek”. Każdy z uczniów po kolei wypowiedział się, z czego zwykle składa się jego drugie śniadanie. Odpowiedzi były różne, począwszy od owoców i warzyw, kanapki aż po słodycze.

Szkolny Konkurs Piosenki

1 www07 listopada odbył się w  Szkolny Konkurs Piosenki. Do konkursu przystąpiło 10 uczestników z klas I-VII. Uczniowie mieli przygotować piosenkę o zwierzętach. Uczestników oceniało jury w składzie: Anna Żmuda-Kuberacka, Mariola Szyszka oraz Natalia Janowska. Jury postanowiło nagrodzić następujące osoby: III miejsce otrzymała Natalia Wolf z klasy IIb, II miejsce zdobyła Marta Mirota z klasy Vc, a I wywalczyła Julia Dera z klasy VIa.

Teatralna edukacja kulturalna

1 www6 października br. uczniowie klas siódmych wraz z opiekunami wybrali się do kina „Komeda” na spektakl „Zemsta” przygotowany przez Teatr Artenes we Wrocławiu. Głównym wątkiem widowiska jest spór między Cześnikiem a Rejentem. To komedia charakterów bawiąca kolejne pokolenia galerią barwnych postaci, osadzona w archaicznej obyczajowości polskiej szlachty.

Miejskie obchody 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

3 www11 listopada 2019 roku poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: chorąży- Mateusz Franka oraz asysta- Kinga Ogórek i Oliwia Karwik, wziął udział w uroczystych miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Świętowanie rozpoczęło się od złożenia przez władze samorządowe  wiązanek kwiatów pod tablicami w miejscach pamięci narodowej - na fasadzie domu Stefana Rowińskiego, przy siedzibie Powiatowej Rady Ludowej, przy Domu Katolickim oraz Konwikcie Arcybiskupim.

Narodowe Święto Niepodległości

4 wwwDla upamiętnienia niezwykle ważnej daty, jaką jest 11 listopada 1918r., uczniowie z klas 3b i 6a przygotowali uroczyste akademie, które odbyły się w piątek - 8 listopada 2019r. w naszej szkole. Uroczystości rozpoczęły się wprowadzeniem sztandaru szkoły, a atmosferę powagi nadały wspólnie odśpiewane cztery zwrotki Hymnu Polski. Podczas akademii nie zabrakło patriotycznych wierszy, pieśni i wiadomości historycznych, które zaszczepiły w zgromadzonych uczniach atmosferę wydarzeń, poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Akademie miały przede wszystkim przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksję.

Zdrowo jem, więcej wiem!

2 wwwRaport - ZADANIE 1.3 - LEKCJA: "Każdy uczeń chce zostać Siłaczkiem".

Niezwykle ważnym elementem zdrowego trybu życia jest sprawność fizyczna i utrzymanie kondycji. Dzieci bardzo dobrze wiedzą, że ruch fizyczny jest jednym z najważniejszych czynników niezbędnych do tego, by zdrowo żyć. Wielu uczniów chwaliło się na jakie dodatkowe zajęcia sportowe systematycznie uczęszczają, bądź jakie formy aktywności preferują. Były to m. in.: pływanie, piłka nożna, koszykówka, siatkówka, spacery z rodzicami itp. Uczniowie bardzo chętnie wypowiadali się na tematy związane ze sportem.

Dzień Zdrowego Śniadania

4 wwwDzień Zdrowego Śniadania organizowany w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania zagościł również w naszej szkole. Z tej okazji warto przypomnieć, jak ważną rolę pełni śniadanie w codziennej diecie każdego człowieka oraz co powinno ono zawierać, żeby było wartościowe. W związku z tym w ramach założeń programu Szkoły Promującej Zdrowie zorganizowaliśmy akcję utrwalającą zdrowe nawyki żywieniowe.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

7 www5 listopada 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu uczniowie klas młodszych mogli przebrać się za swoich ulubionych bohaterów, a także przygotować i przeczytać na głos fragment bajki. Stroje, które przygotowali uczniowie, były fantastyczne! Mieliśmy okazję spotkać zarówno postaci z tradycyjnych, jak i współczesnych opowieści. Dzieci przygotowały również fragmenty ulubionych tekstów i podczas spotkania zorganizowanego przez bibliotekę szkolną, pięknie je przeczytały.

„Szkoła do hymnu”

szkoladohymnu

 

Nasza szkoła weźmie udziału w wydarzeniu, którego inicjatorem jest Minister Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży, "Szkoła do hymnu", i wspólnie zaśpiewamy Mazurka Dąbrowskiego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

Więcej informacji MEN

Pasowanie na czytelnika

2 wwwW dniach od 29 do 31 października 2019 roku do grona czytelników biblioteki w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim dołączyli uczniowie klas pierwszych. Po uroczystym przyrzeczeniu zostali pasowani na czytelników i otrzymali karty biblioteczne – „bilety do krainy książek” oraz zakładki. Każda klasa wzięła udział w lekcji bibliotecznej, w czasie której uczniowie wykazali się znajomością bajek, poznali regulamin biblioteki, zasady wypożyczania i szanowania książek. Od tej chwili Pierwszaki mogą już oficjalnie korzystać z wypożyczalni w godzinach pracy biblioteki szkolnej!

Niecodzienna lekcja fizyki

1 www29 października br. uczniowie klas siódmych i ósmych wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Wrocławia. Głównym punktem programu był udział w spektaklu naukowym z fizyki zatytułowanym „Cyrk fizyczny”. Przedstawienie prezentowało elektryczno-magnetyczne zabawy fizyczne, które opierały się na doświadczeniach z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu oraz przedmiotów codziennego użytku. Wykład odbył się na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Fizyki i Astronomii.

 

 

Aktywne przerwy

taneczne przerwy

Polsko-czeska współpraca!

1 wwwWe wtorek, 29 października br., gościliśmy w naszej szkole delegację ze szkoły partnerskiej z Sokolov - panią dyrektor Petrę Siskovą i nauczycielkę języka angielskiego - Eliskę Brozovą. Nasi goście przyjechali z prezentem dla całej społeczności szkolnej. Tym prezentem jest telewizor, dzięki któremu codziennie będziemy mogli komunikować się z uczniami i nauczycielami z Czech. Mamy nadzieję, że będzie to dobry początek bliskiej współpracy między naszymi szkołami.

Ślubowanie klas pierwszych

7 www25 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 11 im. Mirosława Ferica odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Zaproszeni goście - dyrekcja szkoły i rodzice wraz z dziećmi, wspólnie przeżywali te ważne chwile. Swoim zespołom klasowych towarzyszyli wychowawcy – Małgorzata Wystemska (klasa 1a), Marika Piaskowska (klasa 1b) i Magdalena Banasiak (klasa 1c). Na początku odbyła się część artystyczna, w której zaprezentowali się główni bohaterowie tego dnia, czyli pierwszoklasiści. Dzieci pochwaliły się publiczności swoimi umiejętnościami wokalnymi i tanecznymi oraz pokazały, czym jest dla nich miłość do Ojczyzny. Uczniowie zaprezentowali także wierszyki o zasadach dobrego zachowania oraz o przepisach ruchu drogowego. Dzieci, za wykazanie się tymi umiejętnościami, otrzymały statuetki, a tym samym zdały „egzamin na ucznia”.