24.04.2013 roku odbyło się przyjęcie jubileuszowe z okazji 150. wydania gazety szkolnej „Ox". W uroczystości wzięli udział: Pani wicedyrektor Ewa Wulbach, Pani Danuta Połomska, Pani Katarzyna Kaźmierowska i redaktorzy szkolnego pisma.

Redakcja gazety szkolnej "OX" ogłasza konkurs literacki.

Temat: Czy o pilotach współczesnych możemy mówić z tą samą dumą, jak o polskich lotnikach walczących w bitwie o Anglię?

Termin nadsyłania prac: do 30 listopada 2012 r.

Podpisane prace prosimy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

10 najciekawszych prac nagrodzimy okolicznościowymi kartkami z

...

Gazeta szkolna "OX" jest dwumiesięcznikiem. Nazwa pisma pochodzi od wojennego pseudonimu Mirosława Ferića - patrona Szkoły Podstawowej nr 11. Podczas cotygodniowych spotkań młodzi redaktorzy nie tylko rozwijają swoje zainteresowania dziennikarskie, ale przede wszystkim nabywają nowych umiejętności. Dzieci pracują indywidualnie - podczas samodzielnego przygotowywania materiałów i artykułów, w małych grupkach zadaniowych, zbiorowo(narady redakcyjne) i w terenie, przygotowując wywiady, sondy. Uczestnikami zajęć są uczniowie kl. IV - VI. Młodzi adepci sztuki dziennikarskiej chętnie biorą udział w warsztatach dziennikarskich, podczas których zdobywają wiedzę pod okiem profesjonalistów. Ponadto mają możliwość wymiany doświadczeń redakcyjnych w czasie prezentacji gazet szkolnych i swobodnych, koleżeńskich rozmów. Redakcja od 4 lat bierze udział w Regionalnym Konkursie Gazet Szkolnych w kategorii szkół podstawowych.

24.04.2010 r. odbył się w Koninie II Memoriał Jerzego Sobczaka w Piłce Ręcznej Chłopców rocz.1998. Turniej był bardzo mocno obsadzony, wzięły w nim udział najlepsze zespoły z województw : łódzkiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Zespół Szkoły Podstawowej nr 11  zdobył czwarte miejsce. W walce o finał minimalnie ulegliśmy zespołowi Iskry Bydgoszcz.

2-3 października 2010 r. hala sportowa przy ul. Kantaka była miejscem zmagań piłkarzy ręcznych podczas XII Memoriału Kazimierza Frąszczaka. W niedzielę rywalizowali chłopcy z rocznika 1996, a w sobotę z rocznika 1998. Właśnie w sobotę bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły występujący w barwach KPR Ostrovia, wygrywając turniej. W drodze do zwycięstwa nasi młodzi szczypiorniści pokonali zespół Pabiks Pabianice oraz drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim.