25 maja 2013 r. odbył się rajd rowerowy „Szlakiem baśni i legend Ostrowa Wielkopolskiego i okolic” w ramach modułu projektu edukacyjnego „Rowerem bezpiecznie i zdrowo” realizowanego w Szkole Podstawowej nr 11. Tradycyjnie w organizację tego modułu włączyli się harcerze ze Szczepu Drużyn ZHP „Jedenastka” pod komendą Józefy Szlachty.

Trasa rajdu przebiegała przez baśniowe miejsca opisane w książce Macieja Maślińskiego pt. „Baśnie i legendy Ostrowa Wielkopolskiego i okolic”, m.in. Piaski-Szczygliczkę, Wenecję, Wysocko Wielkie, Wysocko Małe, Przygodzice, Janków Przygodzki, Papiernię, Trzcieliny i Górecznik. W miejscach tych harcerze opowiadali legendę lub inscenizowali baśń dotyczącą danej miejscowości. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Gimnazjum nr 4. Na mecie rowerzyści mogli się wykazać wiedzą o baśniowych miejscach, odpowiadając na pytania testowe. Mimo, iż najwięcej punktów z testu i zadań sprawnościowych zdobyli gimnazjaliści, tu nie było zwycięzców i pokonanych–wygrali wszyscy, spędzając miło i pożytecznie czas. Każdy z uczestników rajdu otrzymał upominek i smaczny poczęstunek ufundowany przez Restaurację „Górecznik”- za co serdecznie dziękujemy.