4 kwietnia 2014 roku Szkoła Podstawowa nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim była organizatorem zajęć w ramach projektu edukacyjnego „Rowerem bezpiecznie i zdrowo” pod hasłem „Doskonalę jazdę po Miasteczku Ruchu Drogowego i torze sprawnościowym”. W module tym wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, 5, 9, 11 i 13, Gimnazjum nr 1 i 4 oraz Spółdzielni Oświatowej im. Jana Pawła II.

Każdy z uczestników zajęć miał okazję doskonalić jazdę rowerem. Na torze sprawnościowym musiał pokonać wiele przeszkód, m.in. slalom, „tarkę”, ósemkę, „żmijkę”, „rynnę”, korytarz z desek krótkich, „równoważnię”, „piaskownicę”, „strefę zatrzymania”. Na miasteczku były do zaliczenia trasy z trzema punktami kontrolnymi według odpowiedniej kolejności, stosując w czasie przejazdu przepisy ruchu drogowego.