RANSOMWAREPolscy internauci dostają podejrzane wiadomości, rzekomo pochodzące od znanego polskiego sklepu internetowego Morele.net. Uruchomienie znajdującego się w nich załącznika może się skończyć się tragicznie. Według informacji, jakie uzyskał w tej sprawie serwis Zaufana Trzecia Strona, podejrzana wiadomość, pochodząca rzekomo ze sklepu Morele.net, zawiera plik z fakturą w formacie SVG i jest to pierwszy tego typu atak w Polsce.

3 kwietnia 2017 roku odbył się apel podsumowujący akcję prowadzoną w naszej szkole pod hasłem Tydzień Zdrowego Odżywiania, która była jednym z zadań, jakie zrealizowaliśmy w ramach Innowacji pt. „Matematyczna wędrówka po drzewie skarbów”. W czasie apelu rozstrzygnięty został Konkurs plastyczny pt. „Woda smaczna, woda zdrowa i na pewno sił nam doda!”. Laureatami konkursu zostali: Marta Mirota – uczennica klasy II c, (III miejsce), Mateusz Brodala – uczeń klasy III c (II miejsce) oraz Amelia Foryza – uczennica klasy II b (I miejsce). Ponadto wyróżnienia otrzymali: Jakub Panek – uczeń klasy III c, Joanna Rosa – uczennica klasy II d i Igor Mazur – uczeń klasy I a.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Prawo autorskie: zamuruev / 123RF Zdjęcie Seryjne Jeśli potrzebujesz chwili wytchnienia, wręczasz maluchowi smartfon lub tablet dla świętego spokoju? Nie rób tego, cena jest zbyt wysoka. Możesz zrobić dziecku krzywdę na całe życie. Współczesne dzieciństwo jest oświetlone blaskiem ekranów. Wydaje się, że nie możemy tego uniknąć. Nawet jeśli sami ograniczamy dziecku dostęp do komputera i nie dajemy mu swojego smartfona to przecież nie mamy wpływu na to, że koledzy z podwórka czy z klasy dostają od rodziców własne komórki. Zerkamy przez okno i z bezsilnością obserwujemy jak maluchy siedzą na ławce z głowami pochylonymi nad tabletem. Jeden z chłopców dostał go tydzień na temu na komunię. Twierdzisz, że nic nie poradzisz?

dzien dziecka

19 grudnia 2014 roku Szkoła Podstawowa nr 11 gościła uczestników IV modułu projektu edukacyjnego „Rowerem bezpiecznie i zdrowo” pod tytułem „Jestem świadkiem wypadku drogowego”. Zagadnienia związane z tym tematem przybliżył Naczelnik Wydziału operacyjno – szkoleniowego st. kpt. Roman Matecki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, 7, 9, i 11.