Drukuj
Kategoria: Świadomy uczeń - Bezpieczny uczeń

dbi 20177 lutego 2017 to ważna data w kalendarzu działań na rzecz edukacji w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. To właśnie wtedy w około 100 państwach na całym świecie będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu.  Hasłem przewodnim nadchodzącego wydarzenia jest „Razem zmieniamy internet na lepsze”.

Podczas zbliżającej się 13. edycji wydarzenia w Polsce chcemy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI chcemy szczególnie podkreślić potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Żródło: saferinternet.pl

Już teraz zapraszam do włączenia się w obchody DBI 2017 i do udziału uczniów w związanych z obchodami działaniach:

- klasy 4-5 - przygotowanie dowolną techniką plakatu w formacie A3

- klasy 5-6 - przygotowanie prezentacji multimedialnej lub filmu.

Pamiętajcie przygotowując swoje prace o temacie przewodnim: „Razem zmieniamy internet na lepsze”

 

Jak co roku, centralnym punktem obchodów DBI w Polsce będzie konferencja dla przedstawicieli sektora edukacyjnego i profesjonalistów pracujących z dziećmi, która odbędzie się 7 lutego 2017 r. Już wkrótce na stronie akcji pojawi się więcej informacji poświęconych temu wydarzeniu (m.in. program konferencji, formularz rejestracji na konferencję).