Matka dziecka uzależnionego od komputera i internetu opowiada, że blokowała synowi myszkę, odłączała sprzęt od prądu. Wtedy syn zamykał drzwi od pokoju i był dla mnie okrutny, nie chciał rozmawiać. Było jak w filmie "Sala samobójców" - mówi. Zapisali się na terapię rodzinną w przychodni...
100 tys. Polaków jest uzależnionych od internetu, a kolejnych 750 tys. jest na to poważnie narażonych. Problem najczęściej dotyka osób młodych.

"Będę grał w grę" stało się hitem internetu. 12-sekundowy filmik obejrzało od 2011 r. na YouTubie ponad 3,5 miliona internautów. Doczekał się też wielu przeróbek. W komentarzach jedni wyzłośliwiają się - "chłopak nie ma życia". Inni przypuszczają, że "gracz jest podstawiony".

- Młodzi, którzy w ten sposób spędzają święta i sylwestra, są całkiem prawdziwi - mówi Dorota Jabłońska, kierownik Młodzieżowej Poradni Profilaktyki i Terapii "Poza Iluzją" w Warszawie.

Jak wynika z badań CBOS wykonanych na zlecenie Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, już ponad 100 tys. Polaków jest uzależnionych od internetu, a kolejnych 750 tys. jest na to poważnie narażonych. Problem najczęściej dotyka osób młodych (90 proc. ma mniej niż 34 lata). Dzieci zaczynają korzystać z internetu i komputera coraz wcześniej. Średnio, gdy mają około dziewięciu lat.

Więcej na WYBORCZA.PL - kliknij