logo

14. czerwca br. odbyła się w naszej szkole Międzynarodowa Akcja „Czytanie na Polanie”. Tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły ubrali się w kolorowe stroje, zabrali ze sobą koce lub karimaty i wspólnie spędzili czas na świeżym powietrzu. Główną atrakcją była możliwość przyniesienia ulubionej książki i czytania jej w otoczeniu natury, dzielenia się wrażeniami z rówieśnikami. Nie zabrakło także gier planszowych czy karcianych, przy których uczniowie świetnie się integrowali. Był to niesamowity czas, a dzięki wspaniałej, słonecznej pogodzie, zapamiętamy go na długo.

Celem akcji była:

- promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,

- integracja środowiska szkolnego,

- zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzenia czasu wolnego w szkole,

- zachęcenie uczniów do sięgnięcia po książkę w każdym czasie i w każdym miejscu.

Akcja została zorganizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a głównym organizatorem była Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 29 im. A. Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział i zapraszamy za rok.