Pasowanie na czytelnika

W listopadzie br. uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. W czasie lekcji bibliotecznej dzieci opowiadały o książkach, wyjaśniały, czym różni się biblioteka od księgarni, poznały także zasady panujące w bibliotece szkolnej. Punktem kulminacyjnym było uroczyste przyrzeczenie, które uczniowie złożyli książce (przedstawicielce wszystkich książek) oraz wręczenie każdemu dziecku karty bibliotecznej – „biletu do krainy książek”.

Uczniowie otrzymali również Wyprawkę Czytelniczą („Pierwsze abecadło”, „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet) przygotowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt został zrealizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Jeszcze tego samego dnia pierwszoklasiści pojawili się w bibliotece szkolnej i wypożyczyli swoją pierwszą książkę.