Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni w roku. Doceniają go zwłaszcza najmłodsi, ale i dla dorosłych staje się świetnym pretekstem do wspólnego spędzania czasu z dziećmi. W ostrowskiej „Jedenastce” ten dzień był doskonałą okazją, aby zabawę połączyć z nauką i aktywnością fizyczną. Pierwszakom dzień upłynął pod hasłem „Moje pasje i zainteresowania”. Uczniowie przedstawili na forum klasy, w jaki sposób można efektywnie spędzać czas, rozwijając swoje talenty i zainteresowania. Nie zabrakło również słodkości w postaci lodów. Dodatkowo był czas na integrację zespołów klasowych w trakcie wspólnej zabawy w Parku Trampolin JumpFactory. Rodzice uczniów klasy 2a zorganizowali piknik klasowy na Piaskach-Szczygliczce. Na miejscu czekał na nich poczęstunek oraz gry i zabawy. Na koniec wszyscy otrzymali upominki i zgodnie stwierdzili, że wspólne świętowanie to wspaniała zabawa. Natomiast uczniowie klasy 2b wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Mogli z bliska zobaczyć pojazdy i specjalistyczny sprzęt do gaszenia pożarów. Uczniowie dowiedzieli się, że każdy, kto chce zostać strażakiem, musi nie tylko pilnie się uczyć, ale także dbać o porządek, być odpowiedzialnym i chętnie pomagać innym. Trzecioklasiści z kolei wykonali masę plastyczną z mąki i pomalowali kartonowy domek. Dzieci miały też okazję do zabawy na świeżym powietrzu i degustacji pysznych lodów. Uczniowie klas czwartych i piątych z okazji Dnia Dziecka wybrali się do kina na niezwykły film pt. „Detektyw Bruno”. Wszystkich zachwyciła pełna przygód, humoru i wzruszeń opowieść o przyjaźni popularnego gwiazdora filmowego z jego największym, choć bardzo młodym, fanem. Uczniowie wraz z głównym bohaterem wybrali się na poszukiwanie skarbów, aby dokonać na końcu bezcennego odkrycia, że nie ma większego skarbu niż prawdziwy przyjaciel. Uczniowie klas starszych również aktywnie spędzili czas. Zaplanowano pieszą i rowerową wycieczkę na Piaski-Szczygliczkę, wyjście na kręgle. Można także było spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach podczas zajęć w hali sportowej.