Europejski Tydzień Sportu w Jedenastce

Od 1 do 7 października w krajach europejskich obchodzone jest cykliczne święto sportu nazwane Europejskim Tygodniem Sportu. ETS jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu promować aktywność fizyczną na Starym Kontynencie. Impreza ma utrwalić znane i popularne aktywności, ale także zapoczątkować nowe działania rekreacyjno-sportowe na szczeblu krajowym, regionalnym lub lokalnym. W Polsce z ETS powiązana jest ogólnoeuropejska kampania #BeActive (Bądź aktywny), która ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia, nie tylko podczas tygodnia sportu, ale przez cały rok.

W ramach obchodów ETS nauczyciele wychowania fizycznego zaproponowali swoim uczniom szereg sportowych atrakcji. Uczniowie, wg ustalonego harmonogramu, wzięli udział w turnieju tenisa stołowego, odbyli zajęcia w miasteczku ruchu drogowego, ćwiczyli na bieżni i w hali sportowej. Z największym entuzjazmem u dzieci spotkała się zabawa taneczna przy muzyce. Rekordowa ilość uczniów wzięła także udział w szkolnym teście Coopera, polegającym na 12-minutowym biegu. Efektywność testu mierzona jest poprzez ilość przebiegniętych metrów w określonym czasie.

Przypominamy, sport to zdrowie, dlatego warto być aktywnym nie tylko od święta!