12 maja br. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Klas Trzecich „Jestem bezpieczny na drodze”. Uczestnicy zostali powitani przez wicedyrektor szkoły – Ewę Wulbach, która życzyła im powodzenia w zmaganiach. Do rywalizacji stanęło 6 drużyn z ostrowskich szkół: SP 1, SP 6, SP 7, SP 11, SP 13, SP 14. Celem konkursu było sprawdzenie znajomości ogólnych przepisów ruchu drogowego, utrwalenie zasad bezpiecznego korzystania z dróg, znajomość podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętność jazdy na rowerze po torze przeszkód.

Trzecioklasiści wykazali się dużą wiedzą z zakresu wychowania komunikacyjnego i wysoką sprawnością. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast zwycięskim drużynom medale i nagrody wręczyli: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego - podinspektor Witold Kolenda oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 – Małgorzata Lubojańska.

Laureaci konkursu:
I miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 11 w składzie: Jan Świątek, Anna Wiącek, Sebastian Zieliński
II miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w składzie: Adrian Majchrzak, Szymon Nowicki, Filip Pakuła
III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 14 w składzie: Igor Kubacki, Bartosz Sułkowski, Milena Mądry

Osoby zaangażowane w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu: starszy sierżant Eryk Skórzyński, sierżant Natalia Jankowiak, Irena Huk, Michał Walczak, Natalia Michalska, Marika Piaskowska, Anna Wikło, Anna Torzewska.

Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim oraz SKO Bank Polski.

Poczęstunek dla opiekunów i uczestników ufundowała piekarnia "Janicki".