Z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych i Języka Migowego uczniowie klasy drugiej kontynuowali zabawę z językiem migowym. W ubiegłym roku poznali alfabet polskiego języka migowego PJM, proste zwroty grzecznościowe, a także zaśpiewali piosenkę z okazji Dnia Matki i Ojca. W tym roku szkolnym drugoklasiści podjęli kolejny krok zapoznania z kulturą ludzi głuchoniemych - nauczyli się liczyć, wykorzystując elementy polskiego języka migowego. W trakcie zajęć przypomnieli sobie alfabet, głoskowali przy użyciu PJM. Taki szczególny dzień to okazja, aby dostrzec w swoim otoczeniu osoby z wadą słuchu. Pamiętajmy, że ludzi głuchych lub niedosłyszących niewiele ogranicza, udowodniło to wiele wybitnych postaci, m.in. Ludwig van Beethoven czy Thomas Edison.