Zakończenie projektu edukacyjnego "Zdrowo jem, więcej wiem"

28 stycznia br. uczniowie klasy II c, zwani Cytruskami, wraz z wychowawcą zakończyli etap jesienny projektu „Zdrowo jem, więcej wiem!”. W ramach tego przedsięwzięcia zostały zrealizowane następujące tematy: „Poznajemy owoce i warzywa” oraz „Cukier? Nie, dziękuję!”. Zajęcia zakończyły się przeprowadzonymi konkursami np.: konkursem na najlepszy rysunek: „Jem owoce i warzywa” oraz na „Reklamę zdrowych słodyczy”. Zwycięskim rysunkiem okazało się dzieło Alana Zagórskiego, natomiast za najciekawszą reklamę zdrowych słodyczy uczniowie uznali pracę Pawła Adamczaka. Obaj chłopcy otrzymali dyplom oraz drobny upominek. Gratulujemy!
Podczas wszystkich lekcji i wskutek przeprowadzonych konkursów Cytruski nie tylko zdobywały nową wiedzę, ale również ugruntowały swoje wiadomości na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie dowiedzieli się, co robić, żeby być zdrowym; jakie produkty należy spożywać na co dzień, a jakich unikać. Poznali nowe nawyki żywieniowe, które z pewnością zaowocują w dorosłym życiu. Uczestnicy projektu na bieżąco dzielili się swoimi działaniami i wiedzą z całą społecznością szkolną oraz rodzicami. Rodzice uczniów klasy IIc ochoczo współpracowali z dziećmi, zwłaszcza podczas zdalnego nauczania. Ostatnim działaniem, jakie podjęły Cytruski, był „Kolorowy talerz”, dzięki któremu uczniowie starali się, w miarę możliwości, które daje nauka zdalna, wypromować wiedzę na temat warzyw i owoców oraz szkodliwości nadmiaru cukru w codziennej diecie. „Kolorowe talerze”, na które składały się wykonywane w domu samodzielnie, bądź z pomocą rodziców i rodzeństwa, sałatki owocowe albo warzywne miały na celu zachęcić wszystkich do codziennego spożywania świeżych posiłków. Poprzez recenzowanie przebiegu naszych poczynań na stronie internetowej szkoły oraz szkolnym Facebooku staraliśmy się zarażać innych ochotą na zjedzenie zdrowych słodyczy w postaci bakalii i suszonych owoców.
Brawo C - jak Cytruski! Jesteście bogatsi o nową wiedzę! Niech Waszym hasłem przewodnim, nie tylko od święta, ale i na co dzień, będzie motto: Dbam o to, co jem i jak spędzam czas!