logo

21 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego połączone z pożegnaniem klas ósmych oraz odchodzącej na emeryturę Dyrektor Szkoły – pani Małgorzaty Lubojańskiej.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego – pani Beatę Klimek; Proboszcz parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Ostrowie Wielkopolskim ks. Prałat dr Sławomir Grześniak; przewodniczącą zarządu os. nr 10 „Parcele Zacharzewskie” – pani Marta Szczepaniak; przewodniczący rady rodziców pan Sebastian Brucki; licznie zgromadzeni rodzice oraz uczniowie.

Gala rozpoczęła się od podsumowania pierwszego etapu edukacji klas trzecich. Uczniowie zaprezentowali się w części artystycznej, pokazując jak rozwinęli swoje talenty recytatorskie oraz wokalne. Trzecioklasiści zaśpiewali utwór o wymownym tytule „Nie bój się chcieć”, który wzbogacili o pokaz języka migowego.

Po występie wręczono prestiżowy tytuł „Superucznia”, którego zdobywcą okazał się Filip Będkowski z klasy 3b. Przewodnicząca kapituły ds. przyznawania tytułu – pani wicedyrektor Ewa Wulbach, uzasadniała wybór, powołując się na liczne osiągnięcia ucznia, który cechuje się wieloma talentami i wszechstronnością.

Po tym podniosłym momencie, przyszedł czas na wręczenie świadectw uczniom, którzy osiągnęli wyróżniające wyniki edukacyjne i odznaczyli się wzorowym zachowaniem. Dyplomy i listy gratulacyjne wręczyły panie dyrektor oraz wychowawczynie klas – pani Natalia Michalska oraz pani Anna Wypych. Uczniom w tej wyjątkowej chwili towarzyszyli rodzice. Liderzy z klasy 3a: Milena Brodala, Dominik Kałużny, Zofia Koczorowska, Hanna Lis, Gabriela Łuczak, Maria Schwarz, Aleksander Stasierski, Wiktoria Torz. Liderzy z klasy 3b: Filip Będkowski, Filip Kasprzyk, Lena Łąkowska, Jakub Łyżwa, Olgę Matysiak, Łucja Mirecka, Laura Ratuszna, Jędrzej Stec, Mateusz Susłowski.

Pani dyrektor podziękowała też rodzicom, którzy wyróżnili się pracą na rzecz szkoły. Byli to: pani Adriana Schwarz, państwo Natalia i Krzysztof Koczorowscy, pani Beata Sobczyńska, pani Karolina Susłowska, pani Monika Wojtasik, pani Angelika Bałwas.

Po odebraniu wyróżnień, uczniowie podziękowani dyrekcji, nauczycielom i księżom.

Po pożegnaniu klas trzecich nastąpił tradycyjny moment przekazania sztandaru przez ustępujące poczty (Maję Szczotkę, Wiktorię Tworo oraz Maksymiliana Stęcznego) oraz złożenie przysięgi na sztandar szkoły przez ósmoklasistów. Nasi przyszli absolwenci zobowiązali się dbać o honor szkoły i godnie ją reprezentować.

Przekazanie sztandaru było początkiem uroczystości pożegnalnych klas ósmych.

Państwo Stęczni przekazali na ręce pani dyrektor pamiątkowe tablo, żywiąc nadzieję, że będzie ono wspaniałą pamiątką przypominającą o klasie 8a.

W obecności sztandaru nastąpiło przyznanie tytułu Prymusa Szkoły uczniowi klasy 8a – Maksymilianowi Stęcznemu. Kandydaturę Prymusa prezentowała przewodnicząca kapituły – pani Kornelia Urbaniak. W uzasadnieniu podkreślano wysokie wyniki edukacyjne, ale także liczne działania o charakterze społecznym, wolontariackim oraz obywatelskim, które charakteryzują Maksymiliana.

Po raz pierwszy symbolicznie wręczono też statuetkę przekazaną naszej szkole przez syna Patrona – pana Philipa Ferića-Methuena, który wyraził wolę, by trafiała ona w ręce uczennicy/ucznia wyróżniającego się nie tylko osiągnięciami, ale też wybitną postawą. Decyzją rady pedagogicznej osobą, która sprostała tym wymogom, jest Lena Jarosik z klasy 7a. Sylwetkę uczennicy prezentowała pani Beata Ławrynowicz – wychowawczyni klasy.

Po wykonaniu pamiątkowych fotografii nastąpiło uroczyste wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz pozostałych. Cenzurką „z paskiem” mogli cieszyć się: Blanka Matysiak, Wiktor Kałajak, Bartosz Płonka oraz Maksymilian Stęczny.

Pani dyrektor podziękowała też rodzicom, którzy wyróżnili się pracą na rzecz szkoły. Byli to: pani Agnieszka Kałajak, państwo Monika i Paweł Matysiakowie, pani Ewelina Płonka, pani Magdalena Stęczna, pani Agnieszka Olszewska, pani Sylwia Wojciechowska oraz pani Justyna Zaworska.

Nie zabrakło też podziękowań od rodziców – pan Szymon Stęczny zabrał głos, by wyrazić wdzięczność wobec wszystkich, którzy przyczynili się do edukacji i wychowania klasy 8a. Szczególnie dziękowano wychowawcy – panu Dariuszowi Krysikowi, który miał ogromny wpływ na kształtowanie uczniowskich charakterów.

Przed częścią artystyczną klas ósmych podziękowaliśmy też za pracę pani Alicji Baranek, która skończyła współpracę z Jedenastką.

Następnie w utworze „Złoto” z repertuaru Mroza zaprezentowała się klasa 8a, pokazując, że każde podjęte działanie - porażki, sukcesy, wzloty i upadki „były po coś”. Ciekawa forma artystyczna przypadła do gustu publiczności.

Następnie głos zabrała pani dyrektor – Małgorzata Lubojańska, która podsumowała osiągnięcia Jedenastki w minionym roku. Zwróciła się do klas trzecich oraz ósmych, życząc im samych sukcesów na nowej edukacyjnej drodze. Wyraziła pewność, że zarówno jedni, jak i drudzy, są przygotowani do kolejnego etapu. Nie zabrakło podziękowań dla rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, księży oraz organu prowadzącego, dzięki którym edukacja na tak wysokim poziomie była możliwa.

Na koniec do bohaterów dnia zwróciła się prezydent miasta – pani Beata Klimek, która wspominała swoje szkolne losy. Gratulując uczniom, rodzicom i nauczycielom sukcesów, zwróciła uwagę na najważniejsze w życiu wartości – szacunek, przyjaźń i posiadanie autorytetu. Ze słów wyjątkowego gościa wybrzmiało przesłanie, że tylko obecność najbliższych gwarantuje nam, że zwycięską ręką wyjdziemy z porażek i tych gorszych momentów, które są wpisane w naszą życiową wędrówkę.

Po części poświęconej klasom ósmym przeszliśmy do niezwykle podniosłego i wzruszającego momentu – podziękowania pani dyrektor Małgorzacie Lubojańskiej za Jej wieloletnią pracę, ale temu ważnemu wydarzeniu poświecimy osobny artykuł.

Zdjęcia dzięki uprzejmości profilu facebookowego Prezydent Beaty Klimek.