27 maja br. w hali sportowej w Obornikach Wlkp. odbył się Finał Wielkopolski w Piłce Ręcznej Chłopców, rozgrywany w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach udział wzięły 4 najlepsze drużyny wyłonione z półfinałów, które odbyły się w Wągrowcu i Obornikach Wlkp. Do rywalizacji stanęły zespoły z SP4 w Obornikach, SP w Wągrowcu, SP10 w Poznaniu i nasi chłopcy – reprezentanci SP11 w Ostrowie Wlkp.

W turnieju rozegrano 4 mecze, trwające 2×15 min. Do stawki o 3. miejsce stanęły drużyny z SP w Wągrowcu oraz SP11. Po bardzo wyrównanym meczu ostatecznie na najniższym stopniu podium stanęli uczniowie z Wągrowca. W finale, SP Poznań pokonał zespół z Obornik, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Wielkopolski. Nasza drużyna dzielnie walczyła, ale do końcowego sukcesu zabrakło odrobinę szczęścia.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz okolicznościowe grawertony z rąk Starosty Obornickiego i Członka Zarządu SZS „WIELKOPOLSKA”. Drużyny, które stanęły na podium, otrzymały medale Mistrzostw Wielkopolski.

Wszystkim zespołom oraz opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Naszą drużynę reprezentowali uczniowie klas sportowych: 7b i 8b, a trenerem był pan Piotr Kierzek.