Kampania wyborcza CZAS START!

2 WWWaJuż w przyszłą środę odbędą się w naszej szkole kolejne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Z tej okazji, uczniowie starający się o zaszczytny mandat radnego Małego i Dużego SU, przygotowali plakaty wyborcze zachęcające uczniów do oddania na nich głosu. Kolorowe i pełne pomysłów propozycje, można podziwiać na pierwszym piętrze.

Zwycięska inauguracja Igrzysk Dzieci

2 www23 września br. uczennice i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w inauguracyjnych zawodach w ramach Igrzysk Dzieci. Tegoroczną rywalizację rozpoczął czwórbój lekkoatletyczny: bieg na 60m, bieg na 600m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową organizowany przez Ostrowski Związek Sportowy przy Szkole Podstawowej nr 1. W konkurencjach dla dziewcząt, pod opieką Pana Jakuba Kowalskiego, wystartowały uczennice z klasy sportowej 6b: Lilli Adissou, Natalia Bednarek, Oliwia Piskorz, Lena Witek, Julia Winiarska oraz Agata Szewczyk. W rywalizacji chłopców szkołę również reprezentowali uczniowie z klasy 6b: Jakub Kasperek, Dominik Kaźmierczak, Franciszek Leiński, Dawid Podkocki i Antoni Poprawski.

Kongres "Walczymy ze smogiem"

2 www23 września br. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w kongresie "Walczymy ze smogiem" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 7. Spotkanie było podsumowaniem projektu edukacyjnego realizowanego w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie. W odpowiedzi na zaproszenie naszych sąsiadów, w spotkaniu w Forum Synagoga, udział wzięły: Klaudia Królikowska, Gabriela Grzegorowska oraz Amelia Namysł z kl. 7b. Podczas panelu przedstawione zostały efekty podjętych działań, których celem było zmniejszenie skutków zanieczyszczenia smogiem w naszym mieście, a także zwiększanie świadomości dzieci na ten temat.

Sukces piłkarski Nikodema Stragierowicza!

1 wwwOgromnym sukcesem może poszczycić się Nikodem Stragierowicz – uczeń klasy 6b, który otrzymał powołanie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej na zgrupowanie szkoleniowo-selekcyjne reprezentacji wojewódzkiej. Zgrupowanie odbyło się w zeszły weekend i było wspaniałą okazją do poszerzenia piłkarskich kompetencji młodych adeptów piłki nożnej.

 

 

Zwycięski skok Szymona Jańczaka w Makroregionie!

1 www 5Olbrzymim sukcesem zakończył się udział wychowanka naszej szkoły - Szymona Jańczaka w zawodach Makroregionalnych w Poznaniu. Szymon wspiął się na wyżyny swoich możliwości i zwyciężył w skoku w dal z bardzo dobrym wynikiem - 5.84m. Uczeń klasy 8a pokonał wszystkich rywali - zarówno z województwa Wielkopolskiego, jak również z Zachodniopomorskiego.

Ogromne wyróżnienie dla piłkarzy ręcznych!

kadra8bAż sześciu uczniów naszej szkoły, trenujących na co dzień w klubie uczniowskim UKS Batory, otrzymało powołanie do Kadry Województwa Wielkopolskiego Młodzików w piłce ręcznej. To ogromne wyróżnienie jest nagrodą za wkład pracy i rozwijanie pasji przez naszych zawodników. Już w najbliższy piątek, uczniowie klasy 8b, wezmą udział w konsultacjach szkoleniowych.

Próba ewakuacji

9 www18 września br. przeprowadzona została w naszej szkole próba ewakuacji pod okiem jednostki Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Nadrzędnym celem ewakuacji było zapoznanie wszystkich osób znajdujących się w placówce z drogą ewakuacyjną oraz z zasadami obowiązującymi w trakcie zagrożenia. Po ogłoszeniu alarmu nauczyciele wraz z uczniami sprawnie i bezpiecznie opuścili budynek szkoły i udali się do wyznaczonego miejsce zbiórki, gdzie została sprawdzona lista obecności. 

Uczestnictwo w programach i projektach w roku szkolnym 2020/2021

2 www

 

W Jedenastce corocznie realizowane są liczne projekty oraz innowacje. Dzięki nim uczniowie mogą doświadczać bogactwa nauki i poszerzać swoje horyzonty w różnych dziedzinach: języka polskiego oraz języków obcych, przyrody, matematyki i przedsiębiorczości, sportu oraz  szeroko pojętej sztuki. Każdy nauczyciel sam wybiera, w jakim obszarze chce rozwijać ciekawość swojej klasy. Praca metodą projektu jest pełna eksperymentów, wspólnego doświadczania i zadań zespołowych. Podczas projektu dzieci rozbudzają swoją wyobraźnię, trenują pracę w grupie, a także prezentowanie swoich wypowiedzi na forum. Ponadto uczestnicy zajęć uczą się merytorycznego oceniania i szacunku wobec zdania innych.

Sprzątanie świata

2 www18 września br., już po raz 27, uczniowie Jedenastki wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata – Polska” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczna edycja, ze względu na panującą pandemię, różniła się od poprzednich, jednakże jej nadrzędny cel – dbałość o naszą planetę, został osiągnięty. Uczniowie klas 3b oraz 3c zbierali śmieci wokół szkoły, a starsi, w ramach edukacji proekologicznej, obejrzeli film pokazujący wpływ zanieczyszczeń na Ziemię. Koordynatorem powyższych działań w tym roku był p. Sławomir Chołuj.

81. rocznica agresji Związku Sowieckiego na Polskę

1 www17 września, we wtorek, hymnem państwowym rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 81. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Przy Rondzie Sybiraków zgromadzili się zesłańcy i ich rodziny, przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy placówek oświatowych i harcerze. Po uroczystym Apelu Poległych przed pomnikiem Ofiar Sybiru złożono wiązanki kwiatów i odmówiono modlitwę w intencji Polaków pomordowanych i zmarłych na dalekich Kresach. 

Nowe inwestycje w Jedenastce!

1 wwwWakacje to czas wypoczynku dla uczniów, ale dla dyrekcji i personelu szkół to jedyna okazja do przeprowadzenia niezbędnych remontów oraz do przygotowania budynków na przyjęcie uczniów we wrześniu. 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

2 www1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021. Jest to ważne wydarzenie dla wszystkich uczniów, ich rodziców, a także nauczycieli. Z uwagi na nietypową sytuację zagrożenia epidemiologicznego, pierwszy dzień w szkole nie był tak uroczysty jak dotychczas. Ze względu na reżim sanitarny klasy zobaczyły się z wychowawcą w salach lekcyjnych. Pani Dyrektor - Małgorzata Lubojańska spotkała się z uczniami i rodzicami klas pierwszych i oficjalnie przywitała ich w murach Jedenastki. Dzień 1 września br. był dla Pierwszaków szczególnie ważny, ponieważ rozpoczął kolejny istotny etap w ich rozwoju. Pani Dyrektor złożyła debiutantom najlepsze życzenia. Każdy nowy uczeń otrzymał także spersonalizowany list od Prezydent Miasta Ostrowa - p. Beaty Klimek.

Nowy rok szkolny

dyrektor 2020 2021

Procedury bezpieczeństwa

Procedury bezpieczeństwa w celu zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły obowiązujące od 1 września 2020r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 11 im. Mirosława Ferića w Ostrowie Wielkopolskim.

KLIKNIJ ABY SIĘ ZAPOZNAĆ Z PROCEDURAMI 

List Prezydent Miasta

1 www
2 www