8 wwwW niedzielę 21 października br w godzinach porannych na ostrowskim rynku królowało bieganie. Po raz 56 odbył się Bieg Republiki Ostrowskiej rozgrywany w tym roku w ramach projektu Narodowego Biegu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości od „Bałtyku do Tatr”. Organizatorem imprezy było Miasto Ostrów Wielkopolski. W tegorocznych biegach wzięła udział rekordowa liczba uczniów ze wszystkich ostrowskich szkół podstawowych. Uczestnicy biegali w różnych kategoriach wiekowych, pokonując ponad 600m odcinek, z Rynku ulicą Raszkowską, 23 Stycznia, Wrocławską, dobiegając do mety przy ostrowskim rynku.

Nasza szkoła jak co roku przystąpiła do biegu. Ponad 60 uczniów naszej szkoły stanęło na starcie pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego: p. Jakuba Kowalskiego, p. Małgorzaty Kowalskiej i p. Pauliny Natkaniec. Wszyscy dzielnie i z wielkim zaangażowaniem pokonywali dystans. Licznie przybyli rodzice i bliscy gromkimi brawami nagradzali małych biegaczy. Szczęśliwym biegiem dla naszej szkoły okazał się bieg nr 8 gdzie na podium stanęło aż dwóch naszych zawodników. Na najwyższym podium stanął Dawid Frankowski z kl. VI b zajmując I miejsce, a tuż za nim na linie mety wbiegł Konrad Szymczak z klasy VIc zajmując II miejsce! Wszyscy biegacze otrzymali przepiękne symbolizujące Naszą Ojczyznę medale, natomiast zwycięzcy okazałe puchary. Na mecie nie zabrakło również ciepłej herbaty i grochówki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom ukończenia biegu!