UKS „Maratończyk” sekcja modelarska przy SP 11 zorganizował obóz modelarsko – sportowy w dniach od 29.06 – 09.07.2010 r. w Jastrzębiej Górze. W tej wyprawie brało udział 46 uczestników nad, którą opiekę sprawowało 4 wykwalifikowanych wychowawców. W trakcie trwania obozu osiągnięto założone cele i rezultaty, a w szczególności spopularyzowano sport modelarski, rozwinięto zdrową rywalizację sportową, współdziałanie w grupie, zainteresowano różne środowiska społeczne sportem modelarskim. Zajęcia modelarskie i sportowe cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród modelarzy oraz dzieci niezrzeszonych w UKS „Maratończyk”. Podczas trwania obozu zorganizowano olimpiadę sportową oraz różne zawody modelarskie.

1 marca w hali Gimnazjum nr 4 młodzi modelarze po raz kolejny wzięli udział w Regionalnych Zawodach Modeli Halowych w klasie F1N. Uczestniczyło w nich 34 zawodników zrzeszonych w modelarniach przy SP 11, SP 7 oraz osoby niezrzeszone. Dzieci miały okazję do ciekawego spędzenia czasu i pochwalenia się modelami szybowców, kibicowała im spora grupa rodziców, którzy pomagali w przeprowadzeniu zawodów. Zawody polegały na wypuszczeniu modelu z ręki i swobodnym locie, bez jakiegokolwiek napędu.

„Jak dobrze nam zdobywać góry…” doskonale wiedzą o tym modelarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego „MARATOŃCZYK”, działającego przy Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim. Jak co roku ferie spędzili korzystając ze wspaniałej pogody i uroku przepięknych Tatr i Podhala.

Uczniowie zrzeszeni w sekcji modelarskiej biorą udział w zajęciach modelarskich, które odbywają się co drugi poniedziałek po 2 godziny. W trakcie trwania zajęć młodzi modelarze doskonalą technikę budowy latawca, modeli balonów, modeli halowych. Poznają metody klejenia modeli redukcyjnych. Mają możliwość podwyższania swoich umiejętności pod okiem doświadczonego instruktora modelarstwa i pasjonatów lotnictwa.