W piątek, 12 lutego 2016 r z okazji zbliżających się walentynek w świetlicy odbyła się pogadanka nt. „ Kto kogo kocha, lubi, szanuje?”. Celem rozmowy było przekazanie wzajemnej miłości względem innych osób.  Zostały przygotowane zajęcia przybliżające dzieciom walentynkowe tradycje. Uczniowie wykonywali walentynkowe kartki dla wybranych przez siebie osób. Wśród odbiorców walentynek byli nie tylko najbliżsi członkowie rodzin, ale również nauczyciele i rówieśnicy. Przygotowując sympatyczne upominki, każde dziecko starało się, aby jego walentynka była najpiękniejsza.

Święta tuż, tuż… w naszej świetlicy kolorowo jest już. Choć za oknem nie ma zimy, to w świetlicy się nie nudzimy. Wszyscy razem pracujemy i do świąt się szykujemy. Drzewko nasze przystrojone i lampeczki zawieszone. Wszystkie dzieci się radują i świetlicę dekorują własnoręcznie wykonanymi ozdobami.

 

 

Mijają dni, tygodnie, miesiące, kończy się lato, nadchodzi jesień. Zatem, jakie zadania dla nas przyniesie? My, świetlicowa gromada, nie boimy się żadnego zadania. Choć dni są coraz krótsze i deszczowe, my zawsze robimy swoje. Każdy z nas ma mnóstwo ciekawych zajęć: rysujemy, malujemy, gramy w różne gry, rymujemy. Oprócz tego czytamy i zadania domowe odrabiamy, wzajemnie sobie pomagamy. Dbamy o zdrowie – jedząc jabłuszka i nieźle się poruszamy w rytm muzyki, bo to są nasze poranne gimnastyki.

10 listopada odbyły się zajęcia świetlicowe przypominające o tym, jak ważny jest dzień 11 listopada. Z tej okazji przygotowano specjalny program artystyczny i obowiązywał strój galowy. Dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych mogły zapoznać się ze znaczeniem i historią tego święta. Dowiedziały się, czym jest „ojczyzna” i poznały symbole narodowe. Na koniec wykonały prace plastyczne. Uczniowie dzięki tym zajęciom poszerzyli swoją wiedzę na temat Święta Niepodległości i świetnie się przy tym bawili. Pomagali sobie nawzajem i udoskonalali swoje umiejętności manualne.

 

ŚWIETLICOWA CODZIENNOŚĆ

Najczęściej podczas zajęć świetlicowych kolorujemy, rysujemy i z pomocą nauczycieli odrabiamy prace domowe. Niektórzy wolą spędzać czas przy grach planszowych, na zabawach ruchowych na boisku szkolnym, placu zabaw lub na sali gimnastycznej - gdy nadchodzą chłodniejsze dni.