DSC 0480 Kopiowanie14 lutego 2017 roku minęła 75. rocznica tragicznej śmierci patrona Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim - Mirosława Ferića. Z tej okazji uczniowie brali udział w wielu przedsięwzięciach, upamiętniających asa polskiego lotnictwa. Zapoczątkowały je lekcje historii, podczas których uczniowie przypomnieli sobie życiorys Mirosława Ferića. Na lekcjach języka polskiego w kl. III i IV gościł poczet sztandarowy szkoły, a uczniowie mieli za zadanie wnikliwie mu się przyjrzeć, aby go potem pięknie opisać.

Na lekcjach matematyki i przyrody dzieci zmagały się z zadaniami, których treść była tematycznie związana z życiem i sylwetką patrona. A podczas zajęć plastycznych i technicznych wykonywali kartonowe modele samolotów. W ramach projektu odbyły się konkursy: Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie i Szkolne Zawody Modeli Szybowców F1N, w których uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę historyczną i umiejętności modelarskie. Starsi uczniowie wykazali się także jako twórcy ciekawych prezentacji multimedialnych na temat sylwetki patrona. W poniedziałek, 27 lutego 2017 roku na apelu podsumowującym projekt wicedyrektor szkoły Pani Ewa Wulbach wręczyła zwycięzcom konkursów dyplomy i upominki. I miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Patronie zdobyła drużyna z klasy VI b w składzie: Natalia Krupa, Wiktoria Dymalska i Anastazja Frąckowiak, II miejsce przypadło uczniom z klasy V a: Klarze Czerewkiewicz, Gabrieli Kierzynce i Danielowi Kuberackiemu, a III miejsce zajęła klasa VI a: Paweł i Maciej Golińscy i Hubert Kawała. Natomiast w Zawodach Modeli Szybowców F1N I miejsce zajął Jakub Kempkowski z kl. VI b, na II miejscu uplasował się Joachim Zboiński z kl. V a, a III miejsce przypadło Pascalowi Urbańskiemu z kl. V b. Nagrodzono również uczniów za wkład pracy w przygotowanie interesujących prezentacji multimedialnych o Mirosławie Feriću. Działania uczniów i nauczycieli młodszej i starszej grupy wiekowej pozwoliły na przybliżenie postaci patrona szkoły i dały możliwość wykazania się wiedzą i umiejętnościami na różnych polach. Koordynatorami projektu byli: p. Katarzyna Glapa i p. Roman Paszkowiak.