DSC 0776W świetlicy opiekuńczo – wychowawczej z programem socjoterapeutycznym działającej przy Szkole Podstawowej nr 11 odbyło się niecodzienne spotkanie, w którym główną rolę odgrywał ... ziemniak. To popularne warzywo obchodziło swoje święto. Był więc krótki występ artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły, w którym m.in. przypomniana została historia sprowadzenia ziemniaków do Polski. Do wspólnego świętowania zostali zaproszeni uczestnicy i wychowawcy świetlicy opiekuńczo – wychowawczej z SP nr 7.

W spotkaniu udział wzięła p. Małgorzata Lubojańska – dyrektor SP nr 11, p. Ewa Wulbach – wicedyrektor SP nr 11 i prezes Stowarzyszenia „Razem dla Jedenastki" (które prowadzi świetlicę) oraz p. Tomasz Ogórek - wiceprezes Stowarzyszenia "Razem dla Jedenastki" i przewodniczący Rady Rodziców przy SP nr 11. Na stole oczywiście królował pieczony, pachnący ziemniak z naszym wielkopolskim gzikiem. Dzieci miały okazję do tworzenia prac plastycznych z jesiennych darów przyrody. Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Każdy uczeń otrzymał także drobny upominek. Wszyscy wracali do domu w wyśmienitym humorze i z deklaracją, iż wspólne spotkanie należy powtórzyć.