DSC 0618 KopiowanieNiedzielne świętowanie rozpoczęło się od uroczystej Mszy świętej w intencji Ojczyzny i miasta. Wzięli w niej udział parlamentarzyści, władze samorządowe miasta i powiatu, sztandary organizacji społecznych oraz szkół. Wszyscy, włączając się w akcję ,,Niepodległa do hymnu”, wspólnie odśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Naszą placówkę godnie reprezentował poczet sztandarowy w składzie: chorąży- Mateusz Franka oraz asysta - Kinga Ogórek i Oliwia Młynarczyk. Po nabożeństwie złożono wiązanki kwiatów pod tablicami w miejscach pamięci narodowej- na fasadzie domu Stefana Rowińskiego, przy siedzibie Powiatowej Rady Ludowej, przy Domu Katolickim oraz Konwikcie Arcybiskupim.

Nowemu rondu nadano nazwę 11. Listopada. Uczniowie ostrowskich szkół odczytali przesłanie do przyszłych pokoleń Polaków. List otwarty uczniów SP11 zaprezentowała uczennica klasy V a Julia Dera. Ostrowskie obchody Stulecia Niepodległości miały patriotyczny i podniosły charakter.