Nauczanie zdalne

Od 25 marca do 10 kwietnia br. funkcjonowanie szkoły

zostaje czasowo ograniczone.

 Oznacza to, że w tym okresie

szkoła nie będzie prowadziła zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

W tym czasie obowiązuje nauczanie zdalne.

To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca

z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Pasma edukacyjne TVP dla najmłodszych

Zawieszenie zajęć

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie szkoły

zostaje czasowo ograniczone.

 Oznacza to, że w tym okresie

szkoła nie będzie prowadziła zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca

z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Rodzicu,

 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br.
 • w przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze – dla dzieci, których rodzice mają wyjątkowo duże problemy z zapewnieniem dla nich opieki.   
 • od poniedziałku, 16 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy
 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

 • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
 • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

 Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Ja zmotywować się do systematycznej nauki

Informacja

Dyrektor szkoły Podstawowej nr 11 informuje,

że zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej zawiesza się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze

na okres od 12 do 25 marca 2020r.

W dniach od 12 do 13 marca świetlica będzie czynna
od godz. 6.30 do 17.00.

Od 16 marca 2020r. szkoła będzie zamknięta.

Prosimy o śledzenie informacji zamieszczonych
w dzienniku elektronicznym Librus.

Pasma edukacyjne TVP

Wydział Edukacji i Sportu – Referat Oświaty informuje, iż na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej został zamieszczony komunikat dot. pasm edukacyjnych w TVP.  Od poniedziałku, 16 marca br. TVP, TVP ABC oraz TVP Kultura rozpoczynają emisję specjalnych pasm edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Oferta zawiera nie tylko filmy fabularne, dokumentalne, propozycje publicystyczne, ale również produkcje Teatru Telewizji, dostosowane do podstawy programowej: https://www.gov.pl/web/edukacja/pasma-edukacyjne .

Kuratorium Oświaty w Poznaniu zachęca do uwzględnienia materiałów prezentowanych na kanałach Telewizji Polskiej do zdalnej pracy z uczniami w czasie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach.

Wielkie wyróżnienie dla pana Michała Walczaka

1 www28 lutego br. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia laureatom 50-tego Konkursu Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna w Lekkiej Atletyce w Wielkopolsce okolicznościowych pucharów oraz drobnych upominków. W kategorii Najlepszy Trener Wielkopolski zwyciężył nasz nauczyciel wychowania fizycznego oraz trener w Klubie Sportowym STAL LA - Michał Walczak, którego to aż siedmiu podopiecznych znalazło się w gronie wyróżnionych zawodników.

 

 

Powiatowy Konkurs Matematyczny

1 www5 marca br. w naszej szkole odbył się pierwszy etap Powiatowego Konkursu Matematycznego adresowanego do uczniów klas szóstych. Celem konkursu jest: rozwijanie zainteresowań matematycznych u uczniów, wyszukiwanie talentów matematycznych, wspieranie młodzieży uzdolnionej matematycznie, stwarzanie możliwości sprawdzania i prezentacji wiedzy i umiejętności uczniów oraz doskonalenie wiedzy i umiejętności w zakresie podstawy programowej z matematyki.

Zaadoptuj psa!

3 wwwW ubiegłym tygodniu uczniów klas drugich odwiedziły starsze koleżanki z II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. Dzieci miały okazję być uczestnikami projektu pt. „Zaadoptuj psa”, który został stworzony na potrzeby realizacji zadania z zakresu wiedzy o społeczeństwie. Autorki zaprezentowały ciekawą prezentację multimedialną, w której przedstawiły zagadnienia dotyczące prawidłowego żywieniem psa, zabaw z pupilem, opieki nad zwierzęciem chorym.

Polki, które zna cały świat!

4 wwwZ okazji Dnia Kobiet Duży Samorząd Uczniowski zaangażował wszystkie klasy w akcję, mającą na celu wyeksponowanie sylwetek Polek, które swoimi osiągnięciami zachwyciły cały świat. 9 marca, na drzwiach sal lekcyjnych, zawisły plakaty ukazujące życiorysy i niesamowite dokonania naszych rodaczek. Dzięki temu zadaniu uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o Wielkich Polkach.

Dzień Kobiet

5 www9 marca br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Z tej okazji, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, uczennice miały okazję założyć kolorowe spódnice. O dziewczynkach, nauczycielkach i żeńskiej części personelu nie zapomnieli również chłopcy. W klasach rozdawano upominki, kwiaty i składano najlepsze życzenia.

 

Sparing dla Jedenastki!

1 www9 marca br. w Szkole Podstawowej nr 14 reprezentacja Jedenastki rozegrała z gospodarzami sparing w halową piłkę nożną. Nasi uczniowie i tym razem pokazali duże umiejętności na boisku i zdecydowanie wygrali wynikiem 4:14.

 

 

Koronawirus - porady

 

Po więcej informacji kliknij w LINK

Finał rejonu dla Jedenastki!

3 www6 marca br. odbył się w naszej szkole Finał Rejonu w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych (rocznik 2007 i młodsze). W finale wystąpiło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. W pierwszej fazie zespoły grały systemem „każdy z każdym” o prawo gry w wielkim finale premiowanym awansem do półfinału wojewódzkiego. Grupę A bezapelacyjnie wygrali gospodarze - SP11 Ostrów, którzy rozgromili wszystkich rywali. Szczypiorniści z Jedenastki pokonali: SP Opatówek (12:1), SP1 Koźmin (10:2) oraz SP Doruchów (9:2).

Koronawirus - poradnik